Jedním z nejkrásnějších míst u nás jsou bezesporu Jeseníky. Skrývají v sobě mnoho přírodních krás a památek. Hodně lidí tam ale míří za jedním konkrétním cílem. Tím jsou Rešovské vodopády, často považovány za nejhezčí vodopády na území Čech. Chráněné území kaňonovité soutěsky určitě stojí za návštěvu.

Základní informace o vodopádech

Vodopády vznikly na říčce Huntavě, pramenící ve Stříbrných Horách. Její údolí je skalnaté a kaskádovité. Rešovské vodopády nejsou jedinými na tomto toku. Místo je přírodní památkou již od roku 1966. Vodopády jsou dva. Hlavní stupeň (spodní) je vysoký 10 metrů. Nad ním se nachází ještě 3 metry vysoký vodopád. Horní část je přístupná po dřevěných lávkách.

Rešovské vodopády můžete navštívit i v zimním období. Během roku mají neustále dostatek vody, takže je se na co dívat. Pod nimi kdysi fungoval mlýn, který na místě stojí (byť nefunkční) dodnes.

Jak se dostat k Rešovským vodopádům

Rešovské vodopády se nacházejí v přírodním parku Sovinecko, přibližně 8 kilometrů od města Rýmařov. Leží v nadmořské výšce 440-450 metrů. Nejlépe se k vodopádům dostanete z osady Rešov, podle které dostaly svůj název. Půjdete po červené turistické trase, cesta je dlouhá přibližně 1 kilometr. Tato cesta dále pokračuje až k hradu Sovinec.

Z Rešova můžete jít také po žluté trase a vyjdete nad vodopády. Procházku si můžete samozřejmě i prodloužit. Z Rýmařova sem vede zelená turistická trasa. Je vhodná jak pro pěší, tak pro cyklisty.

Zázemí pro turisty

V Rešově se můžete po své cestě zastavit v místní restauraci. Zároveň se před ní dá zdarma parkovat. Nemusíte tak využívat drahého odstavného parkoviště. Pro děti je tu k dispozici dětský koutek s houpačkami. Vaří zde výborně. V teplých dnech je otevřena venkovní terasa, ze které je výhled na okolí.