Pojedete letos k moři a vybrali jste si Chorvatsko? Cestujete do země poprvé? Nebo se vám už nechce vracet stále na to samé místo a poohlížíte se po něčem novém? Přinášíme průvodce nejkrásnějšími plážemi Chorvatska. Vyberte si!

Před výběrem té správné pláže v Chorvatsku je třeba si ujasnit, co od dovolené čekáte. Hledáte romantické zapadlé pláže, kam se skryjete se svým partnerem? Nebo toužíte po rozlehlých a rušnějších plážích, kde najdete sportovní vyžití přes den a spoustu barů a restaurací v noci? Pokud už máte jasno, pokračujte dál…

Nejkrásnější pláže Istrie

K nejkrásnějším chorvatským plážím na Istrii patří Medulin – písčitá pláž, která je otevřená především rodinám s dětmi, které zde najdou vyžití. Pláž Rabac, které se přezdívá perla Kvarneru, je známá svou čistou krásou, nádherným mořem a vyhledávanými plážemi.

Jestliže dáváte přednost vodním sportům, zajeďte na pláž Poreč. Ta je známá čistými plážemi, lemuje jí řada ostrůvků a nabízí spoustu sportovního vyžití.

Nejkrásnější pláže chorvatské Dalmácie

K nejvyhledávanějším plážím severní Dalmácie patří Zrće v Novalje. Atraktivní pláž nabízí řadu dovolenkového vyžití a zábavy. Doporučit lze také oblast Bibinje, které je známá rozlehlými plážemi, nebo pláž Slanica, jež nabízí téměř idylické písčité pláže.

Z oblasti jižní Dalmácie lze doporučit proslulou Makarskou riviéru, která je známá svými přívětivými písčitými plážemi. Pláž Zlatni Rat z oblasti Bol je jednou z rozlehlých a nejkrásnějších pláží plných různých atrakcí. V oblasti Split patří k nejvyhledávanějším plážím Bacvica. Krásné pláže najdete také v okolí Dubrovníku. Nabídnou vám čisté a teplé moře i nádherný výhled na oceán.

Chorvatské pláže oceněné za čistotu a kvalitu

Celá řada chorvatských pláží dostala tzv. modrou vlajku. Jde o ocenění za čisté moře i pláže a za kvalitu poskytovaných služeb. Jejich seznam je k dispozici na internetu a snadno si tak můžete ověřit, zda vámi vybraná pláž vám nabídne požadovanou kvalitu.