a cestování
Macocha a Punkevní jeskyně
Macocha a Punkevní jeskyně patří k přírodním klenotům naší země. Leží v Moravském krasu a každý rok jsou cílem desítek tisíc turistů z tuzemska i zahraničí. Ještě jste Macochu nenavštívili? Tak to rychle napravte!
Punkevní jeskyně: otevřené celoročně
Punkevní jeskyně a Macochu najdete na severozápadě Moravského krasu. Říčka Punkva zde kdysi vyhloubila podzemní prostory, které lákají svými krápníkovými stěnami a trošku tajemnou atmosférou cestovatele a turisty.
Punkevní jeskyně jsou nejnavštěvovanějším jeskynním komplexem v České republice a turistům jsou otevřeny celoročně.
Punkevní jeskyně a Macochu – 138 metrů hlubokou propast, ve které našlo smrt kolem šedesáti osob, fascinovali lidi odnepaměti.
Ve dvacátých a třicátých letech minulého století propojil profesor Karel Absolon jeskynní tok Punky ode dna Macochy až k výtoku. Od té doby je tento okruh otevřen návštěvníkům a opravdu stojí za to si ho prohlédnout.
Příběh Macochy
Macocha dostala podle legendy své jméno po jedné zlé maceše, která v ní našla smrt. Jako první se na dno nejhlubší propasti v České republice spustil v roce 1723 Lazarus Schopper.
Macocha je 138 metrů hluboká, 174 metrů dlouhá a 74 metrů široká. Dno propasti je ozářené slunečním světlem, které vždy odráželo malá vodní jezírka vytvořená právě říčkou Punkvou.
Samotná Macocha i její okolí působí doslova magickým dojmem. A proto není divu, že vždy fascinovala romantické bláznivé dobrodruhy, malíře, básníky i spisovatele.
Macocha a Punkevní jeskyně: Praktické informace
Punkevní jeskyně jsou otevřené celoročně. Od ledna do března je můžete navštívit od 8.40 do 14.00 hodin. Od dubna do září se otevírací doba prodlužuje – v pondělí je otevřeno od 10.00 do 16.00, od úterý do neděle pak 8.20 do 16.00 hodin. V říjnu se otevírací doba opět zkracuje.
Na výběr máte z několika možností – celý okruh trvá 60 minut a pro dospělé stojí 170 korun, pro děti 150 korun. Vybrat si můžete také zkrácenou vodní plavbu nebo celou prohlídku absolvovat bez plavby.
Tento příspěvek napsal jponcarova, February 10, 2012 v 9:58 am do rubriky Přírodní klenoty. Můžete sledovat komentáře na tento článek pomocí RSS 2.0. Komentáře i oznamování momentálně jsou uzavřeny. |
Komentáře uzavřeny.