Čeká vás let z Brna? Budete se na letiště v Brně dopravovat vlastním vozem? Kde ho nechat? Kolik stojí parkování? Bude vaše auto v bezpečí?

Parkování na letišti v Brně

Letiště Brno Tuřany najdete poblíž dálnice D1 spojující Brno a Olomouc. Na 201 kilometru od Prahy sjedete na Slatinu, kde již uvidíte ukazatele, které vás k letišti dovedou.

Jako každé letiště, nabízí i to brněnské parkování. Parkoviště přímo na letišti je čtyřiadvacet hodin pod dohledem ostrahy a je průběžně monitorováno. Váš vůz by tedy měl být v bezpečí.

Jeden den parkování vás bude stát 150 korun a každý další započatý den 100 korun. Pokud ale cestujete na delší čas, bude cena parkování na letišti v Brně nižší. Za sedm až osm dnů parkování zaplatíte 750 korun, za jedenáct až dvanáct dní 1 150 korun, za čtrnáct až patnáct dní pak 1 450 korun.

Dočasné parkování na letišti v Brně

Jestliže budete někoho z rodiny nebo přátel na brněnské letiště jen odvážet nebo vyzvedávat, jsou ceny parkovného počítány na minuty. Prvních deset minut parkování je zdarma – pokud si svůj příjezd dobře načasujete, můžete cestovatele rychle naložit a odjet.

Prvních třicet minut parkování vás pak bude stát 20 korun a každá další započatá hodiny dalších 30 korun.

Rady pro parkování na letišti

  • Na letiště se vyplatí přijet včas. Počítejte s tím, že nějakou dobu budete hledat volné místo, parkovat, vyndávat kufry. Včasným výjezdem si můžete ušetřit nervy.
  • Parkoviště na brněnském letišti je hlídané, takže se o svůj vůz nemusíte bát. Nic ale nezkazíte tím, když si ho řádně zabezpečíte. Než od vozu odejdete, zkontrolujte si, zda je zamčený, zajištění (ruční brzda, zařazená rychlost), zda jste zhasli světla apod.
  • Jestliže někoho na brněnském letišti vyzvedáváte, zkuste se vejít do bezplatných deseti minut. Počkejte někde u letiště a domluvte se, že až cestovatel vystoupí z letadla a vyřídí veškeré formality, zavolá vám. Sejdete se na smluveném místě a vše rychle zvládnete.