Balaton – toto místo bylo kdysi symbolem luxusní dovolené. A opět se jím stává. Na Balaton se opět vydává čím dál tím víc Čechů. Co můžete od dovolené na Balatonu čekat? Změnilo se něco od dob minulých?

Maďarsko se stalo oblíbenou turistickou destinací. Má skvělé jídlo, pozoruhodné památky, relaxační termální lázně a také Balaton. Ten kdysi nahrazoval lidem východního bloku moře. A dnes se k němu opět vracíme.

Proč jet na dovolenou na Balaton?

Proč? Protože je tam heky a levně. A na české turisty jsou zde zvyklí. Výhodou je, že na Balaton v pohodě dojedete autem, pokud si tedy nechcete zajistit pohodlí a vydat se na Balaton s některou z cestovních kanceláří. Tuto destinaci totiž znovu zařadili do svých nabídek.

Jezero Balaton je známé svojí malebnou krajinou, která kdysi inspirovala nejednoho umělce, aby ji ztvárnil na plátně. Najdete zde nádherné kopce, turistické stezky a relaxační lázně, tak typické pro Maďarsko.

Pro koho je dovolená na Balatonu vhodná?

Dovolenou u Balatonu si užijí rodiny s dětmi, stejně jako svobodné páry nebo senioři. Každý si zde přijde na své. Senioři ocení léčebné procedury v místních lázních, které mohou navštívit po procházce malebnou krajinou.

Pro rodiny s dětmi představuje Balaton plnohodnotnou alternativu drahé dovolené u moře. Sportovní nadšenci si zde najdou vyžití v rámci vodních sportů a různých adrenalinových aktivit.

Ubytování na Balatonu

Jestliže na Balaton vyrazíte na vlastní pěst, je lepší zajistit si ubytování dopředu. Oblast je totiž znovu turisticky navštěvovaná, takže by se vám mohlo stát, že budete muset nocovat třeba v autě.

Ubytování v hotelu, kterých je kolem Balatonu celá řada, je levné a pohodlné. Samozřejmě záleží na vašich preferencích. Za luxus si zde připlatíte jako všude. Kromě hotelů můžete zkusit také menší penziony nebo kempy.