Jet na dovolenou s miminkem? Nejste si jisti, jestli je to to správné pro vás i pro vaše miminko? Můžete si dovolenou s miminkem vůbec užít? Co si vzít s sebou?

Dovolená s miminem: Ano, nebo ne?

Touha cestovat je veliká. Máte rádi moře, slunce, jenže je vás teď o jednoho navíc. A přibyly krásné starosti i méně příjemné obavy. Jednoznačný názor na to, zda vyrazit s miminkem k moři nebo nikoli neexistuje.

Záleží hlavně na nastavení každého z nás. V internetových diskuzích se můžete setkat s různými názory – na dovolenou k moři nemá s miminkem cenu jezdit, protože si to neužijete. Jiná diskutující si naopak dovolenou s miminkem užila a tak ji vřele doporučuje.

Rozhodnutí tedy záleží především na každém z nás, zda se na dovolenou s miminkem cítí nebo ne. Sami si musíte zvážit, zda si lépe užijete dovolenou sami nebo se svým miminkem.

Co si vzít na dovolenou s miminkem

Připravte se na to, že vám přibude zavazadel. To, co s sebou musíte zabalit vašemu dítěti, bude záležet hlavně na tom, kam jedete. Pokud budete pobývat v plně vybaveném hotelu, kde je postýlka a blízko supermarket, kde můžete nakoupit pleny a dětskou výživu, nemusíte s sebou balit příliš věcí.

Když ale míříte do zapadlejšího místa nebo menšího penzionu, zeptejte se, jak jsou na tom s výbavou pro děti. Případně si přivezte – pokud cestujete autem – vlastní postýlku a další nezbytnosti, které vaše miminko potřebuje.

Dovolená s miminkem u moře

S miminkem můžete cestovat i letadlem. Třeba do nějakého teplého místa u moře. Dejte ale pozor na to, abyste ho nevystavovali přímému slunci. Dětská kůžička je na přímé slunce citlivá.

Dejte vaše miminko do stínu, vybavte ho kloboučkem a mažte ho dětským opalovacím krémem. Nezapomínejte také na pitný režim – a to nejen miminka ale i váš.

A hlavně žádný stres. Dovolená s miminkem se dá zvládnout bez problémů a v pohodě.