Dovolená na poslední chvíli se stala celkem oblíbenou záležitostí. Přemýšlíte o tom, že také letos zariskujete a pořídíte si last minute? Jaké jsou výhody a nevýhody dovolené na poslední chvíli?

Když vyjde dovolená na poslední chvíli

Stalo se to v létě před dvěma roky. Jedna známá si sbalila kufry, do kterých přidala potápěčské brýle, plavky a krém na opalování. Seděla pak dva dny u počítače a sledovala nabídky cestovních kanceláří. Nakonec našla svoji dovolenou na poslední chvíli a rychle uháněla na letiště.

Měla štěstí a nebyla příliš náročná, co se týká destinace. Šlo hlavně o pěkné moře a slušné ubytování. Jenže ne vždy to vyjde.

Výhody a nevýhody last minute

Dovolená na poslední chvíli s sebou nese určitá rizika. Třeba to, že nakonec nikam neodjedete, protože vhodný zájezd prostě neseženete.

Last minute dovolená není určitě příliš vhodná pro rodiny s malými dětmi nebo pro větší skupinky. Nemusíte sehnat dostatečný počet míst, cestování s malými dětmi je náročnější a ne všechny destinace jsou rodinám s dětmi otevřené.

Nespornou výhodou dovolené na poslední chvíli je ale cena. Řádově se sníží o několik stovek až tisíc korun a vy tak můžete pořídit luxusní zájezd za směšnou cenu. Takže pokud jste rozhodnuti výše uvedená rizika podstoupit, pak směle do toho.

Jak nakoupit dovolenou na poslední chvíli?

Můžete se inspirovat úvodním příkladem. Když budete mít trošku štěstí a odvahy, tak se vám určitě podaří sehnat pěknou dovolenou na poslední chvíli.

Postup nákupu last minute zájezdu může být následující:

  • vezměte si dovolenou
  • ujasněte si priority (Co od zájezdu očekáváte? Jde vám o konkrétní destinaci?)
  • sbalte si věci a buďte ve střehu
  • hledejte na internetu a obvolávejte cestovní kanceláře (může se totiž stát, že údaje na webu nebudou aktualizované)