Morava, především ta jižní, je krásný kout naší země, kam často směřují kroky tuzemských i zahraničních turistů. Chcete se letos vydat na dovolenou na Moravu s dětmi? Poradíme vám, kde se ubytovat a kam vyrazit na výlety.

Ubytování s dětmi na Moravě

Při hledání ubytování pro vaši dovolenou na Moravě se poohlédněte po penzionech, které se přímo specializují na ubytovávání rodin s dětmi. Bude to mít pro vás několik výhod – nabídnout vám nižší rodinnou cenu a na pobyt s dětmi budou vybaveni (například postýlka, dětský koutek).

Jestliže máte větší rodinu nebo cestujete s přáteli, kteří také mají děti, rozmyslete si, zda pro vás nebude třeba výhodnější pronajmout si celou chatu nebo chalupu. Budete mít soukromí a cena může být nižší než v penzionu.

Další variantou ubytování jsou kempy, jež jsou nejlevnější. Z praktického hlediska jsou vhodnější spíše pro větší děti. Ubytování ve stanu nebo těsné chatce s batoletem by nebylo to pravé.

Tip: Děti vám někde i pohlídají

Některé penziony nabízejí zajímavou službu – hlídání dětí. Takže pokud si budete chtít během dovolené udělat jeden den jen pro sebe, přijde vám takováto služba jistě vhod.

Dovolená na Moravě s dětmi: Výlety

Každý rodič dobře ví, jak je někdy těžké děti zabavit. Pokud jsou ty vaše odrostlejší, vybírejte ubytování i podle toho, zda je blízko například dětské hřiště.

Z tipů na výlety – na jižní Moravě určitě nevynechejte Lednicko-valtický areál. Navštivte Mikulov s malebným náměstíčkem, kde můžete třeba poobědvat a prohlédnout si místní židovský hřbitov nebo židovské muzeum.

Koupání a vodní hrátky vám nabídne Vranovská přehrada s písčitými plážemi. Sportovní vyžití vám zaručí i projížďky na kole. Jižní Morava je pro dovolenou na kolech i s dětmi jako dělaná. A kola s sebou vozit nemusíte. Můžete si je zapůjčit v půjčovnách kol.