Dovolená na lodi není jen výsadou bohatých a mocných. V nabídkách cestovních kanceláří se objevují dostupné zájezdy, na kterých si můžete užít trošku dobrodružné romantiky.

Pro koho je dovolená na lodi určena? Pro každého, kdo má rád cestování a moře. Dovolenou na lodi můžete pojmout třeba jako svatební cestu, na kterou budete celý život vzpomínat. Nebo si na ní užít životní výročí.

Dovolená na lodi nejen s cestovkou

Na dovolenou na lodi se můžete vydat klidně na vlastní pěst – podobně jako v případě automobilů, existují i v případě lodí jejich půjčovny. Pokud jste ale nikdy loď neřídili, bude bezpečnější vydat se na moře raději s profesionály.

Dovolenou na moři nabízejí ve svých katalozích také české cestovní kanceláře. Náročnější turisté si mohou zvolit tzv. okružní plavby, kdy budete plout po moři s různými zastávkami. Pro začátečníky lze doporučit výlety na lodi po Středozemním moři, které je pro nás nejdostupnější.

Co od dovolené na lodi očekávat?

Těšíte se na slunce, tyrkysové moře, blankytné nebe… Vše ovšem nemusí být jako v pohádce. Na moři se můžete setkat s bouří a nepříjemným počasím. Nudit byste se ale neměli.

Na lodích jsou pro pasažéry připraveny nejen vlastní kajuty a dobré jídlo formou all inclusive, ale získáte také vstup do zábavních a společenských prostor lodi – navštívit můžete bary, kina, koncerty, divadla nebo tělocvičny.

Cena dovolené na lodi

Cena je podstatná nejen u zájezdů. V případě dovolené na lodi nemusíte nutně sáhnout hluboko do kapsy. Samozřejmě ale záleží na tom, co od dovolené čekáte. S loděmi je to podobné jako s hotely. Čím větší komfort, tím vyšší cena.

Pokud ale nepatříte k těm náročným, můžete si celkem pěknou dovolenou na lodi pořídit již kolem 12 tisíc korun. Za větší luxus si pak připlatíte pár tisíc na víc a opravdu exklusivní dovolená vás může stát několik desítek tisíc korun.