Lipno bývalo v minulých dobách oblíbenou dovolenkovou destinací. Konec konců nebylo mnoho možností, kam jezdit. V současné době slaví dovolené na Lipně opět renesanci.

A není divu. Pro řadu rodin představuje zajímavou alternativu drahých dovolených u moře. Dovolená na Lipně je levná a příjemná. Už zcela neplatí, že se zde musíte ubytovat jen ve stanech nebo v otlučených chatkách. Navíc zde najdete řadu vyžití. Pojďme se na dovolenou na Lipně podívat blíže.

Ubytování na Lipně

V okolí Lipna najdete řadu kempů. Ubytování ve stanu v blízkosti Lipna představuje nejlevnější variantu nocování. V současné době je možné již pořídit kvalitní a prostorné stany, které vám poskytnou komfort.

Pokud ale ve stanu přespávat nechcete a toužíte přece jen po něčem pohodlnějším, může pro vás být řešením penzion. V okolí Lipna najdete řadu příjemných rodinných penzionů, které vás překvapí svoji cenou. K ubytování si můžete navíc objednat i snídani nebo třeba polopenzi.

Dovolená na Lipně v létě

Dovolenou na Lipně si užijete v létě i v zimě. Během letních měsíců si můžete zajít do lesa na houby nebo na borůvky, zaplavat si, půjčit si lodě nebo vodní šlapadla.

K návštěvě se nabízí řada zajímavých kulturních památek. Nedaleko je Český Krumlov se svým úžasným zámkem a otáčivým hledištěm. Zajít si můžete do muzea voskových figurín nebo zajet na zámek Hluboká nad Vltavou.

Dovolená na Lipně v zimě

Také v zimě si můžete užít dovolenou na Lipně. Zalyžovat si můžete na lipenském areálu Kramolín. Lipno nabízí vyžití nejen sjezdařům, ale také běžkařům. V okolí najdete kvalitní běžecké stopy – například v Černé v Pošumaví o různé délce.

Když vás zimní radovánky unaví, jsou vám k dispozici různá wellness centra, kde si můžete dopřát masáž nebo vířivku. Nebo zajít do některé z příjemných hospůdek na svařené víno či grog.