Jezdíte rádi na kole? Chcete letošní dovolenou prožít aktivně? Spojte příjemné s užitečným a vyjeďte na dovolenou na kole! Jízdu krajinou si můžete užít v Česku i v zahraničí.

Kolo si s sebou brát nemusíte

Jestliže si lámete hlavu, jak na dovolenou dostat jízdní kolo, když nemáte automobil nebo nevlastníte „zahrádku“, můžete se vypravit třeba vlakem. Tím kolo převezete snadno a bude to jistě dobrodružné.

Když se na dovolenou na kole vydáte do zahraničí se zájezdem, s dopravou kola si starosti dělat nemusíte. Za autobusem bude pravděpodobně připojen vozík, který kola převeze.

Na řadě turisticky atraktivních míst pak jsou také půjčovny kol. Nevýhodou ale je, že zde nemusí být všechna kola úplně v pořádku a nemusí vyhovovat vašim potřebám. (Cyklisté dobře vědí, že na vlastním kole se jezdí nejlépe).

Kam vyjet na dovolenou na kole?

Míst, kde si užít dovolenou na kole je celá řada. Pokud chcete zůstat v České republice, lze doporučit třeba oblast jižních Čech – konkrétně například Třeboňsko. Tato oblast bude vyhovovat především rekreačním cyklistům díky svým příjemným rovinkám.

Když toužíte po náročnějším terénu, vydejte se na dovolenou na kola na Šumavu. Cykloturistika se na Šumavě rozvíjí a vzniká zde řada cyklostezek, které vám poskytnou ten pravý zážitek z jízdy na kole.

Jestliže se s kolem chcete podívat do zahraničí, zapátrejte v nabídkách cestovních kanceláří. Řada z nich nabízí cyklozájezdy. Jednou z nejoblíbenějších destinací je například Kypr. Podívat se na kole můžete ale i do Provence nebo do Holandska.

Co si vzít na dovolenou na kole?

Pokud si berete na dovolenou na kole vlastní bicykl, nechte si ho řádně zkontrolovat a seřídit. Na cestu přibalte také duši navíc a drobné nářadí, které se vám může hodit.

S sebou si vezměte pohodlné termoprádlo, které vám jízdu zpříjemní. Nezapomeňte také na nepromokavou bundu, která vás ochrání před případným deštěm nebo ostrým větrem.