Barcelona – hlavní město Katalánska – je vyhledávaným turistickým cílem. Jestliže se chystáte na dovolenou do tohoto Španělského města, bude se vám hodit mini průvodce jeho památkami. Čtěte proto pozorně dál.

Barcelona, téměř třímilionové město, leží na severovýchodě Španělska. K největším turistickým lákadlům města patří především architektonické skvosty, které zde realizoval slavný Antoni Gaudí.

Poklad Barcelony: Chrám Sagrada Familia

Památku, kterou v Barceloně rozhodně nesmíte minout, že Gaudího chrám Sagrada Familia, jedna z nejslavnějších staveb Španělska. Jde o nepřehlédnutelný symbol Barcelony, architektonický klenot, který zatím nebyl dostaven.

Gaudího chrám, který je charakteristický osmi vysokými věžemi, stavěl mezi roky 1883 až do roku 1926, kdy zemřel. Z věží, kam je možné vyjít po točitých schodech, je vidět na celou Barcelonu.

Nejde ale o jedinou stavbu, kterou Gaudí v Barceloně zanechal. Najdete zde například domy Casa Mila, Battló nebo Palau Guell. Navštívit můžete také Gaudího muzeum.

Zajímavé barcelonské památky

Jestliže patříte k obdivovatelům gotiky, zajděte se podívat do gotické čtvrti Barrio Gótico, kde najdete soubor zajímavých staveb včetně radnice Casa de la Ciutat.

Barcelona má opravdu bohatou historii a kromě gotických památek zde najdete také památky na dobu římskou. Na náměstí Placa del Rei je muzeum, kde můžete v podzemních prostorách vidět vykopávky z doby Římanů.

Socha Kryštofa Kolumba

Vynechat byste neměli ani palác Palau del Loctinet, který najdete rovněž na náměstí Placa del Rei. Jde o budovu ze 16. století a je zde archív Koruny aragonské.

V Barceloně rozhodně nesmíte minout bulvár Ramblas, kde to „opravdu žije“. Dojdete po něm až k přístavu, kde váš pohled upoutá socha Kryštofa Kolumba.

Pokud vás toulání po historických památkách Barcelony unaví, zajděte se občerstvit do některé z příjemných kaváren. Pak se můžete vydat třeba do Mořského akvária, kde uvidíte mořský život Středozemního moře.