Šumava patří bezesporu k nejkrásnějším oblastem naší republiky. Je to jeden z nejnavštěvovanějších koutů naší přírody. Šumava skýtá mnoho krás jak pro turisty chtivé památek, tak pro milovníky klidu, jezer nebo horských vrcholů. Pojďme se podívat na některé tipy na výlet.

Černé a Čertovo jezero

Jezera patří k velmi oblíbeným cílům návštěvníkům Šumavy. Tato dvě leží jen pár kilometrů od sebe, proto jsou ideální pro celodenní výlet. Najdete je nedaleko Železné Rudy. Černé jezero je největším, nejhlubším a nejníže položeným šumavským jezerem. Název získalo od barvy vodní hladiny, která je na první pohled opravdu černá. Čertovo jezero je o něco menší a také trošku hůře přístupné.

Jezerní slať

Jezerní slať se rozprostírá mezi Horskou Kvildou a Kvildou. Nachází se v nadmořské výšce 1075 metrů. Jedná se o státní přírodní rezervaci. Vyhlášena byla již v roce 1933. Zajímavé je, že toto místo patří k nejchladnějším na Šumavě. I v létě tu ranní teploty mnohdy klesají k bodu mrazu. Přes rašeliniště vede poválkový chodník. Stojí tu také dřevěná rozhledna, která poskytuje krásný výhled na celou slať a také informuje o teplotních rekordech.

Boubínský prales

Není možné v tipech na výlet na Šumavě opomenout Boubínský prales. Některé stromy již mají úctyhodný věk přesahující i 300 let. Kolem Boubínského pralesa vede naučná stezka. Samozřejmostí je krásná dřevená rozhledna. Do pralesa se dostanete několika způsoby. Můžete jít pěšky z Kubovi Huti, je to procházka po modré značce dlouhá přibližně 9 kilometrů. Vyjít se také dá ze Zátoně, trasa měří asi 4,5 kilometru.

Hrad Kašperk

Patříte-li mezi milovníky památek, neopomeňte na Šumavě navštívit hrad Kašperk. Leží vedle městečka Kašperské Hory. Už z dálky jsou vidět jeho dvě věže. Kašperk byl založen již ve 14. století Karlem IV. Dostanete se k němu pěšky z Kašperských Hor, anebo kratší a příjemnější cestou od rychty Na Račánku. Tu najdete přímo u silnice mířící z Kašperských Hor do Nezdic. Kašperk je otevřen od května do října a nabízí dva prohlídkové okruhy s průvodcem.